Biography

18. července 2009 v 20:34 | by Danielle |  Articles

credit justhilary.net

Hilary - druhým jménem Erhard - se narodila v pondělí 28.9.1987 v Houstonu,Texas (USA). Otec Robert v té době pracoval jako obchodník a matka Susan se živila jako občasná filmová producentka.Když bylo Hilary pět let začala - společně s o dva roky starší sestrou Haylie - navštěvovat balet.Po dvou letech se tehdy sedmiletá Hilary zúčastnila baletního představení - The Nutcracker - u nás známí jako Louskáček. Jenže jak dospívala,zjistila,že ji balet už tolik nebaví a že by si ráda splnila sen o hvězdné herecké kariéře! S pomocí její matky se dostala do několika televizních reklam a v roce 1997 se objevila společně s Haylie v dramatu "Opravdové Ženy" a o rok později v roce 1998 si střihla roličku ve filmu "Hraní zpaměti". V jedenácti letech vyhrála konkurz na hlavní roli v rodinné komedii - Casper a Wendy - který Hilary vynesl ke hvězdám. V roce 1999 si zahrála ve filmu - Sběratel Duší - který byl natočen podle novely Kathleen Kane a za který vyhrála cenu v "Young Awards".Dále následovaly jen menší role například v seriálu Chicago Hope nebo v televizním sitcomu Daddio. Ve třinácti letech Hilary v tomto seriálu skončila a rapidně se vrhla do nového projektu,díky kterému si ji později zamilovala celá Amerika.
V lednu roku 2001 totiž odstartoval serial Lizzie McGuire! Hilary tu hrála plachou blondýnku Lizzie,která prožívá každodenní starosti teenagerů.Tento seriál připoutal k televizním obrazovkám 3,2 milionu diváků měl 65 epizod - v několika si dokonce i zazpívala a tak jí v srpnu 2002 vychází k tomuto seriálu i soundtrack s názvem "I Can Wait". Při natáčení seriálu se Hilary seznámila s Aaronem Carterem - jejím prvním oficiálním přítelem. V té době netušila,že Aaron to táhne na dvě strany a mimo Hilary randí i s populární herečkou a zpěvačkou Lindsay Lohan.Když to všechno praskne Hilary s Lindsay si pořádně vjedou do vlasů a stanou se bulvárem neustále rozmazávanými nepřítelkyněmi. Závěrem seriálu "Lizzie Mcguire" byl celovečerní film - Lizzie McGuire Movie - neboli - Italské Prázdniny! V roce 2002 Hilary vydává své první album "Santa Claus Lane".Mezitím stihla natočit další úspěšné snímky jako je např. Lidská povaha,Cadet Kelly nebo - v roce 2003 - Agent Cody Banks a Dvanáct do tuctu. V tomto roce Hilary vychází v pořadí již druhé album s názvem
Metamorphosis. To se stává jedním z nejprodávanějších alb toho roku.Díky tomu vzniká i první turné,které svojí návštěvností poráží populární Britney Spears nebo Christinu Aguileru. Hilary k tomuto albu dodává:,,Metamorphosis obsahuje vsechny styly, které mám ráda.A myslím,že každý si v něm najde ten svůj!" S rokem 2004 přichází další řada úspěchů - Společně s Chadem Michaelem Murrayem natočila zatím její nejúspěšnější film "A Cinderella Story" u nás známý jako Moderní Popelka.Po boku Olivera Jamese zazářila v romantickém filmu "Raise Your Voice" - "Nikdy to Nevzdávej" a třešničkou na dortu bylo vydání nového alba s názvem "Hilary Duff" … V roce 2005 stvárnila roli Holly Hamilton v komedii "The Perfekt Man" - "Pan Božský",a vydala již čtvrté album ,,Most Wanted" … Také se rozhodla,že radikálně změní svojí image - výrazně zhubla a vyměnila šatník.Navíc se seznámila se svým - nyní již ex-přítelem - frontmanem americké kapely Good Charlotte Joelem Maddenem.Rok na to (2006) dokončila sesterská dvojice Duffových film s názvem "Material Girls" - "Holky v balíku" , kde si společně s Haylie zahrála dědičku velké kosmetické firmy.Tato komedie - původně určená pro Mary-Kate a Ashley Olsen - byla nominována na Razzie Awards na nejhorší film roku. Naštěstí cenu nezískala.V dubnu roku 2007 Hilary vydala další desku s názvem "Dignity" - "Důstojnost" ,která se stala natolik úspěšnou,že část pisní z alba použila na další desku s názvem "Best Of Hilary Duff". Mimo pěvecké a herecké kariéry se Hilary Duff působí i jako módní návrhářka.Do roku 2008 vlastnila společnost "Stuff by Hilary Duff" , ve které se věnovala hlavně odívání "náctiletých" , ale také tvorbě nábytku apod. V lednu roku 2008 se do parfumerií dostala její - v pořadí již druhá - vůně Wrapped With Love,která je letní verzí oblíbeného parfému With Love. Hilary Duff se také aktivně podílí na mnoha charitativních organizací.Tou nejznámější je pravděpodobně "Blessing in backpack",kde Hilary podporuje děti z chudých rodin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.